Doprava zdarma do 31.5.2022

... se změřit

Měřte (se) správně.

Pro účely měření Vám nejlépe poslouží krejčovský metr. Pokud ho zrovna nemáte po ruce, můžete použít i kousek provázku nebo stuhy, který následně přeměříte. Postavte se rovně a dýchejte normálně. Většinou není snadné si všechny míry změřit sami, takže bude nejlepší, když Vám s tím někdo pomůže. Ať už měříme kteroukoli část lidského těla, měřidlo by mělo být těsně přiloženo k pokožce, nesmí ale škrtit.

Musíte si být jistí, že měříte na správném místě a že máte metr rovně. U většiny obvodových měr budete muset mít metr rovnoběžně s podlahou, zatímco u délek budete muset měřit kolmo k zemi (nebo rovnoběžně – podle toho, jak je nastaveno tělo, které měříte). Vezměte si na sebe něco těsnějšího, ideálně se měřte pouze ve spodním prádle. 

Obvyklými mírami jsou obvod pasu, obvod boků a obvod hrudníku. Všechna čísla, která naměříte, si zapište, abyste je nezapomněli a nemuseli se měřit znovu.

Obvod hrudníku

Měří se přes nejširší místo prsou. Tato míra se měří bez podprsenky, nebo u větších či povislých prsou v nevyztužené podprsence. U mužů se bývá nejširší místo naměřené obvykle v podpaždí, u žen je to přes bradavky.

Obvod pasu

Obvod pasu se měří kousek nad pupíkem, v místě, kde je Vaše postava nejužší. Zde mají malou výhodu ženy, u kterých toto nejužší místo většinou bývá snadnější najít.

U mužů postupujeme následovně. Najdeme horní hranu lopaty kosti kyčelní a poslední (tedy spodní žebro). Pas se nachází v polovině vzdálenosti těchto dvou bodů.

Obvod boků

Měření boků provádíme naopak přes nejširší místo na bocích. To je v místě, kde se nachází kyčelní klouby. Další nápovědou je to, že boky vždy měříme v místě, kde mají hýždě největší vyboulení. Měřidlo by mělo být vodorovně s podlahou. Při měření stůjte rovně s nohama u sebe. váhu těla rozprostřete rovnoměrně.

Jakou si mám vybrat velikost

Podle tabulky se zařaďte do velikosti vždy podle největšího naměřeného rozměru. Pokud si nejste jistí, prosíme, připište nám do poznámky v objednávce Vaše míry, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

A co když mi to stejně nesedne?

Nebojte se nic, pokud se jedná o standardní variantu výrobku, můžete jej do 30 dnů bez udání důvodu vrátit nebo poslat zpátky. Obojí zdarma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení